Filters
Пребарување
П.И.К. Ко дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата П.И.К. Ко се занимава со трговија на суровини и функционални додатоци кои се употребуваат во сите сфери на прехранбената индустрија:

- Кондиторија
- Конзервна индустрија
- Месна индустрија
- Млечна индустрија и производство на млечни десерти и сладолед
- Мелничарство и пекарство 
- Безалкохолни и алкохолни пијалаци

СЕРТИФИКАТИ

ISO 22000:2005
HALAL

 

ЗАИНТЕРЕСИРАНИ СМЕ ЗА СОРАБОТКА СО:

Производствени компании од  сите области на прехранбената индустрија 

Подетално за компанијата

20 години технолошка поддршка

П.И.К. Ко. во изминативе 20 години креираше значајни промени во индустријата за производство на  храна. Соработувајќи со најпознатите светски производители на суровини, наметнавме нови вредности и креиравме нови иновативни решенија. Успеавме да го подигнеме и унапредиме производството во прехранбената  индустрија  на завидно ниво во земјата и регионот исполнувајќи ги европските и светски стандарди.

pik-ko-clubeconomy
pik-ko-clubeconomy
1,500

Портфолио од суровини и функционални смесни

370

Странски добавувачи

60

Уникатни наменски смеси

ЛИДЕР ВО СУРОВИНИ ЗА ПРЕХРАМБЕНАТА ИНДУСТРИЈА

Напорната работа, посветеност, искуство и знаење создадоа стотици производи за нашите партнери, кои се препознаени на македонскиот пазар, регионот, блискиот и далечниот исток.

Фокусирани да бидеме врска помеѓу интернационално познатите добавувачи на репроматеријали и функционални додатоци, и производителите на храна и пијалоци, успеавме да го подигнеме и унапредиме производството во прехранбената индустријата на завидно ниво во земјата и регионот исполнувајќи ги европските и светски стандарди.

Секогаш подготвени да го споделиме нашето знаење и иновации со цел да придонесеме вашата идеја за производ да стане реалност.

pik-ko-clubeconomy
pik-ko-clubeconomy

Нашите силни страни и успеси

  • Технолошка поддршка

  • Нови идеи

  • Економични решенија

  • Наменски (Tailor-made) производи

  1. 1. Ние почнавме со помалку од 100 суровини за да денес имаме портфолио со над 1000 суровини

  2. 2. Почнавме со неколку стандардни функционални смеси за низ годините да го прошириме опсегот и да промовираме преку 60 уникатни наменски производи за специјална намена, со специфична функционалност

  3. 3. Работевме напорно за да ја стекнеме довербата на повеќе од 1000 задоволни купувачи

  4. 4. Сите процеси во нашата компанија се сертифицирани според ISO 22000 – системот за безбедност на храната. За целосно да ги задоволиме барањата на купувачи, нашите tailor-made производи се Halal сертифицирани.

- Флексибилноста во исполнувањата на барања на купувачите е дополнителна јака страна на нашата компанија. Периодот на испорака на нарачките од 24 до 48 часа за локалните купувачи и помалку од 10 дена за извоз, не чини посакуван добавувач

Нашите суровини се инспирација за Вашите производи

ПРОИЗВОДИ

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. 1523 бр. 5, Горно Лисиче, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт

Марија Симјаноска


Мапа