Filters
Пребарување
МАК-ОПРЕМА

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата МАК-ОПРЕМА се занимава со продажба, монтажа, одржување и сервис на професионална угостителска опрема

 • RATIONAL - Парно конвекциски печки
 • WINTERHALTER - машини за миење садови
 • Ледомати - ICEMATIC
 • Неутрална опрема - NAIKS, Словенија
 • ALPFRIGO Разладни уреди
 • Миксери за тесто и слаткарство
 • IPSO - Профеционални машини за перење
 • Печки за пица
 • Термичка опрема - KOGAST, Гросупље, Словенија

МАК-ОПРЕМА е овластен застапник за WINTERHALTER gmbh - Германија, професионални системи и машини за миење садови 

Подетално за компанијата

МАК-ОПРЕМА

Компанијата МАК-ОПРЕМА се занимава со инженеринг продажба, монтажа, одржување и сервис на професионална угостителска опрема. МАК-ОПРЕМА е овластен застапник за
WINTERHALTER gmbh - Германија, професионални системи и машини за миење садови.

Целата опрема што ја нудиме е под гаранција, имаме обезбедено резервни делови, одржување, сервис, како и поддршка 24/7. Нашиот тим ќе ги скенира вашите потреби и ќе ви помогне при изборот.

 

RATIONAL

Парно конвекциски печки. И во готвењето веќе е присутна висока технологија.

WINTERHALTER

Машини за миење садови. Winterhalter е специјалист за комерцијални машини и системи за миење садови. Winterhalter производите се карактеризираат со својата иновација, ефикасност , едноставност на користење и резултатите кои што ги даваат со децении во професионалните кујни.

ICEMATIC, Италија

Ледомати со врвен квалитет, инокс надворешност, лесни за користење и одржување, не е потребно омекнување на водата, воздушно или водено ладење, коцка 17 грама, филтер за кондензаторот.

Неутрална опрема NAIKS, Словенија

Неутрална опрема е со врвен квалитет, садопери, мијалници, работни маси, пултеви, висечки елементи, рафтови, конзолни, полици и се друго што е потребно за една современа кујна.

ALPFRIGO Разладни уреди

 1. Вертикални ормани за ладење и замрзнување

 2. Двокрилни ладилни и ормари за замрзнување

Миксери за тесто и слаткарство PRISMAFOOD, Италија

Капацитет од 5- 42 кг, со 1 или 2 брзини.

IPSO

Профеционални машини за перење

Печки за пица FIMAR spa , SIRMAN srl...

Двоетажни и едноетажни

Термичка опрема - KOGAST, Гросупље, Словенија

Производствената програма вклучува широк асортиман на угостителска опрема. Покрај стандардната програма, се произведува и опрема по нарачка според специјалните барања на купувачите.

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Горно Лисиче бр. 208, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа

Документи