Filters
Пребарување
ФРАТЕЛИС ВИЗИАНА Рибен Ресторан

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Рибен Ресторан ФРАТЕЛИС ВИЗИАНА се наоѓа на 20 километри од Куманово, во близина на изворот Визиана во прекрасен амбиент 

Врвни специјалитети од риба, од кои посебно ги препорачуваме:
- Цементиран сом
- Цементиран крап 
- Бела пастрмка на скара

Специјалитети на скара, печено прасе, јагне, јаре

Производство на природна минерална вода ВИЗИАНА, најбогата со магнезиум на Балканот
- Газирана
- Негазирана

СЕРТИФИКАТИ

HACCP

ФРАТЕЛИС ВИЗИАНА Рибен Ресторан

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

Рибен ресторан ФРАТЕЛИС ВИЗИАНА

Рибниот ресторан ФРАТЕЛИС ВИЗИАНА се наоѓа на 20 километри од Куманово, во близина на изворот Визиана во прекрасен амбиент на недопрена природа. Ресторанот постои од 2007 година и е познат по својата македонска традиционална кујна. Ресторанот е направен во модерен стил и има капацитет за 90 гости внатре и 250 гости надвор.

Види повеќе
fratelis-viziana-clubeconomy

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ

ФРАТЕЛИС ВИЗИАНА е идеално место да излезете во природа и далеку од градскиот метеж да уживате во нашите специјалитети, подготвени од тим врвни мајстори на македонската кујна. Наш заштитен знак се специјалитетите од риба, од кои посебно ви ги препорачуваме:

  • • Цементиран сом

  • • Цементиран крап

  • • Бела пастрмка на скара

fratelis-viziana-clubeconomy

ТРАДИЦИЈА

Во ФРАТЕЛИС ВИЗИАНА имаме што да им понудиме и на оние кои повеќе го сакаат месото. Ние во најдобра смисла на зборот ја продолжуваме традицијата познатата кумановска скара, а на најголемите гурмани им препорачуваме печено прасе, јагне или јаре.

Во дворот на ресторанот можете да уживате во нашата мала золошка градина, која е вистинска атракција и радост за децата.

fratelis-viziana-clubeconomy

Природна Минерална Вода ВИЗИАНА

Од изворот Визиана, кој е во близина на ресторанот, ја произведуваме природната минерална вода ВИЗИАНА, најбогата со магнезиум на Балканот, дури 294 mg во еден литар. Во моментов под брендот ВИЗИАНА се произведува газирана вода, лесно газирана со вкус на лимон и негазирана еко вода, сите три се 100 % природни, здрави за пиење и со одличен квалитет.

Водата ВИЗИАНА се произведува од 2003 година во селото Клечовце. Изворот е во еколошка чиста средина на 186 метри длабока бушотина, што ни овозможува да добиеме исклучително чиста вода, богата со сите минерали, карактеристични за овој познат извор.

fratelis-viziana-clubeconomy

ИСТРАЖУВАЊА

Истражувањата што ги направивме за водата ВИЗИАНА во релевантни лаборатории и здравствени установи недвосмислено покажаа дека нејзината секојдневна употреба:

  • • го помага функционирањето на мускулите и нервите

  • • помага за здраво срце и крвни садови

  • • го регулира крвениот притисок и шеќерот во крвта

  • • помага за релаксација на мускулите

  • • ги зајакнува коските

  • • го зајакнува имунолошкиот систем

  • • ги намалува несаканите симптомите при ПМС...

fratelis-viziana-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Село Клечовце, 1300 Куманово
Град: Куманово
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа