Filters
Пребарување
КМ Медикал / КМ – Марјан дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата КМ МЕДИКАЛ е веледрогерија која се занимава со продажба и сервис на
медицинска опрема

- Мерачи на крвен притисок
- Мерачи на шеќер во крв
- Инхалатори
- Прочистувачи (јонизатори) и овлажнувачи (освежувачи) на воздух
- Стетоскопи
- Инфра–црвени солукс ламби
- Дигитални топломери...

СЕРТИФИКАТИ

Коректна фирма

КМ Медикал / КМ – Марјан дооел

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

КМ Медикал

Веледрогеријата КМ - Марјан дооел / КМ Медикал Скопје е основана во 1993 година и е една од првите веледрогерии која се занимава со ПРОДАЖБА и СЕРВИС на медицинска опрема. За сите овие години откако постоиме, клиентите секогаш претставуваат приоритет во нашето работење. Нашето мото е: Минатото за традиција - квалитет за иднина!

km-medikal-clubeconomy

ПРОИЗВОДИ

Нашата палета на производи вклучува голем избор на мерачи на крвен притисок, мерачи на шеќер во крв, инхалатори, прочистувачи (јонизатори) и овлажнувачи (освежувачи) на воздух, стетоскопи, инфра–црвени солукс лампи, дигитални топломери и многу други производи за професионална употреба во болници и амбуланти, како и за употреба во домашни услови.

km-medikal-clubeconomy

СОРАБОТКА

Традиционално соработуваме со повеќе светски реномирани фабрики за производство на медицинска опрема и секогаш се обидуваме да го направиме достапно во Македонија она што е најактуелно и најбарано на светскиот пазар. Веледрогеријата КМ - Марјан дооел / КМ Медикал е ексклузивен овластен увозник и дистрибутер за компаниите: BOKANG, Elettroplastica, Tianjin, Empecs Medical, ibp, Welch Allyn (Spiedel Keller), efbe – schott, Genexel Medical, ETV (AEG), Grunluft, Jumper, Greatcare, PARI, Kare Medical, Spectra, Xannox и други.

Би сакале од се срце да им се заблагодариме на верните потрошувачи и лојани партнери за нашата досегашна соработка, со надеж дека таквиот партнерски и пријателски однос ќе продолжи и во иднина.

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Мајка Тереза (Водњанска) бр. 60, 1000 Скопје
Ул. Димитрија Чуповски бр. 23, Скопје - Сервис
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт

Г-ѓа Александра


Мапа