Filters
Пребарување
КИНЕСКИ РЕСТОРАН ЅВЕЗДЕН ОКЕАН

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Кинескиот ресторан ЅВЕЗДЕН ОКЕАН ја отсликува традиционалната севернокинеска кујна со оригинални специјалитети, подготвени во специјални кинески садови, од врвно обучени кинески мајстори.

Уживајте во нашите кинески специјалитети прелиени со прекрасни сосеви од соја, кари, традиционалниот лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос, во вкусните супи, салати, прилози, како и во традиционалните десерти.  

Достава: понеделник/сабота од 10:00 до 00:00 часот
                недела од 12:00 до 22:00 часот 

КИНЕСКИ РЕСТОРАН ЅВЕЗДЕН ОКЕАН

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

Кинески ресторан ЅВЕЗДЕН ОКЕАН

Кинескиот ресторан ЅВЕЗДЕН ОКЕАН се наоѓа во самото срце на Скопје. На минута пешачење од Соборниот храм, позади Домот на градежници, на две нивоа ќе го најдете местото што ги крие тајните на оригиналната здрава кинеска храна, мистичната кинеска музика и кинеската култура. . .

Види повеќе
400x270

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ

Дозволете си да се нурнете во севернокинеските специјалитети со различните сосеви (соја, кари, традиционален лут кинески сос, слатко-кисел сос, луто-слатко-кисел сос), вкусните супи, салати и прилози, како и во нашите познати традиционални десерти.

Види повеќе
400x270

ДОСТАВА

Прв пат ви нудиме достава до вашиот дом, деловен објект...,секој ден,
од 10:00 до 00:00 часот, со акција на бесплатна достава и тоа:
- За секоја нарачка над 600 денари БЕСПЛАТНА достава во реонот на Центар.
- За секоја нарачка над 1150 денари БЕСПЛАТНА достава во реоните на: Карпош 1, 2 и 3, Козле, Тафталиџе, Кисела Вода (од рампа до Усје, без Припор) и Аеродром.
- За секоја нарачка над 1650 денари БЕСПЛАТНА достава во реоните на: Карпош 4, Влае, Ѓорче Петров, Н. Лисиче, Усје За прв пат достава и во недела од 12:00 до 22:00 часот.
Секоја нарачка од 1000 денари ви носи гратис 4 традиционални десерти

400x270
Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Лермонтова бр. 19,
до Дом на градежници,
1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт

Силвија Димитриевска Лиу


Мапа