Filters
Пребарување
ЕТЕРНА СОЛАР

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата ЕТЕРНА СОЛАР е специјализирана за проектирање, продажба и изведба на:

- соларни системи за топла вода
- соларни системи за топла вода и подршка на греење
- греење
- климатизација
- фотоволтаични ситеми

ЕТЕРНА СОЛАР е официјален застапник и дистрибутер на RESOL GmbH како и на германскиот гигант REFLEX WINKELMANN GmbH со ќерка фирмата SINUSVERTEILER GmbH, за територијата на Р. Македонија 

Подетално за компанијата

Reflex Winkelmann Group во Македонија!

Етерна Солар стана официјален дистрибутер на германската компанија Reflex Winkelmann Group GMBH за територијата на Р. Македонија.

RESOL GMBH

Етерна Солар стана официјален преставник на германскиот производител на контролери за греење/солар RESOL GMBH .

 
проектирање, продажба и изведба

ЕТЕРНА СОЛАР

 

Етерна Солар дооел е формирана 1994та година од страна на , сега покоен, м-р Златко Чулев, како фамилијарна компанија специјализирана за проектирање,продажба и изведба на соларно-термални системи и системи за греење за индустрија и домаќинства.

Во текот на своето работење се развива во една од посериозните фирми во својата област изведувајќи огромен број објекти во Македонија и Косово . Континуирано воведување нови технологии и пратење светски трендови ја прави Етерна Солар поставувач на стандарди во куќната техника и монтажа

Етерна Солар е официјален застапник и дистрибутер на RESOL GmbH како и на германскиот гигант REFLEX WINKELMANN GmbH со ќерка фирмата SINUSVERTEILER GmbH - , за територијата на Р. Македонија

ПРОИЗВОДИ

eterna-solar-clubeconomy Експанзиони садови и уреди за динамичко одржување притисок Види повеќе
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Иван Аговски 1-2/1, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт

Илија Чулев +389 (0)70/206 145


Мапа