Filters
Пребарување
АД ВЕРБУМ ДОО

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата АД ВЕРБУМ се занимава со:

Организација на настани
Толкување
Превод

Локализација
Логистичка и техничка подршка
Издаваштво
Обуки
Дополнителни услуги

СЕРТИФИКАТИ

ISO 20121:2012 Систем за управување со одржливост на настани
ISO 9001:2015 Системи за менаџмент со квалитет
ISO 17100:2015 Преведувачки услуги

Подетално за компанијата

НАШЕТО ЗНАЕЊЕ И ИСКУСТВО СЕ ВАША СИГУРНОСТ!

Компанијата АД ВЕРБУМ е основанa во 2005-та година од страна на двајца партнери кои споделуваат заеднички интерес за разни јазици и култури, како и желба да им помогнат на луѓето за подобра комуникација, без разлика кој е нивниот мајчин јазик. Денес, АД ВЕРБУМ е специјализирана агенција за организирање настани, со бројни, успешни, планирани и организирани конференции, семинари и работилници во своето портфолио.

ad-verbum-clubeconomy

Организација на настани Толкување Превод Локализација

За да обезбеди комплетна услуга, АД ВЕРБУМ нуди и широк спектар на посебни јазични услуги, вклучувајќи превод и толкување, кои се овозможени од страна на нашиот концизен тим од професионални и способни лингвисти, како и одделот за едукација и обука и издаваштво.

Тимот на АД ВЕРБУМ е насочен кон комплетно разбирање и целосно исполнување на потребите на своите клиенти, ставајќи посебен акцент на ефикасноста, ефективноста, флексибилноста и квалитетот на целокупната побарана услуга од страна на клиентот.

ad-verbum-clubeconomy
ad-verbum-clubeconomy

Со нашите докажани достигнувања и препознатливост по точност, флексибилност и доверливост, имаме изградено респектибилна репутација меѓу клиентите и во јавниот и во приватниот сектор. Нашата мисија е да продолжиме да обезбедуваме висококвалитетни, професионални и рентабилни услуги, за кои сите клиенти можат да добијат гаранција. Заедно со обезбедувањето висококвалитетни лингвистички услуги, имплементираниот стандард ISO 9001:2015 го рефлектира нашето прецизно внимание на деталите, професионалниот став и постојаните напори да ги подобриме нашите стандарди да одговараат на очекувањата на клиентите.

Контактирајте нè уште денес за повеќе информации за услугите што ги нудиме или кажете ни ги Вашите потреби.
Со задоволство ќе Ви доставиме понуда.
 
е-продавница

СТРАНИЦА.МК

 

Stranica.mk, вашата омилена е-продавница каде може да изберете книга за сечиј вкус со само неколку кликнувања. Изберете книга и исполнете си го секојдневието со убави мисли, поттикнете се да создавате нови идеи, нови соништа... Stranica.mk е во сопственост на АД ВЕРБУМ доо, со седиште на ул. Козле бр. 93-1/9, Скопје.

Идејата на тимот одговорен за издаваштво е да ги збогати библиотеките на нашите читатели со квалитетни дела чија актуелност никогаш не избледува. Токму затоа изданијата на АД ВЕРБУМ вклучуваат голем број дела кои се добитници на најпрестижните светски книжевни награди, како што се: „Ханс Кристијан Андерсен“, „Пулицер“, „Бихнер“, „Гонкур“, „Стрега“, „Букер“…

Покрај тоа нашите изданија вклучуваат и голем број стручни дела кои им се од голема корист и помош на сите оние кои сакаат да ги продлабочат и надополнат своите професионални знаења.

Посебно сме горди на изданието „Pro Macedonia“ кое нуди еден нов поглед на историјата на Македонија, раскажана во прво лице токму од создавачите на таа историја.

stranica.mk

Ново во нашата Книжарница

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Козле бр. 93/1-9, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа